شناخت لوازم جانبی پمپ بیشتر از خود دستگاه اهمیت دارد. در واقع باید گفت که دستگاه شامل کنار هم قرار گرفتن انواع قطعات است و مشخصات و ویژگی‌هایی که شما در کاتالوگ هنگام خرید پمپ مشاهده می‌کنید، معرفی لوازم جانبی پمپ است. اگر شناخت کافی به این قطعات داشته، تصمیم گیری بهتری می‌توانید در هنگام خرید داشته باشید؛ ولی اگر هیچ گونه آشنایی از قبل نداشته باشید، در هنگام خرید لوازم جانبی پمپ آب و به ویژه زمان تعمیر پمپ آب به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.

برای مشاوره و خرید انواع لوازم جانبی پمپ اصل و چینی و ایرانی با کارشناسان ما در پمپکده تماس بگیرید.

چرا شناخت لوازم جانبی پمپ اهمیت دارد؟

دلیل خیلی روشن است. این قطعات و لوازم جانبی پمپ آب است که دستگاه کلی را تشکیل داده و باعث کارکرد صحیح آن می‌شود. متأسفانه بارها پیش آمده است که بسیاری از افراد که در این زمینه یعنی تعمیر پمپ تخصصی نداشتند، با انجام اقداماتی اشتباه باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری شده است که در بعضی مواقع مجبور به خرید یک پمپ دیگر شده‌اند.

معرفی انواع لوازم جانبی پمپ

لوازم جانبی پمپ آب در حالت کلی به چند دسته از جمله کلیدهای کنترلی، سنت کنترل، لوازم یدکی، ابزارهای تمیز کننده و غیره تقسیم می‌شوند که هر قطعه با توجه به کارکرد آن در یکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرد.

  1. سیل مکانیکی

ابزاری که بسیاری از تأسیسات کاران تأکید زیادی بر عمل‌کرد درست آن دارند. از این ابزار برای ایمنی دستگاه استفاده می‌شود و در‌واقع هدف استفاده از این دستگاه جلوگیری از هر گونه نشت مایع و جامد و گاز است و برای استفاده بهینه حتماً باید آن را در شرایط غیر خشک نگهداری کرد.

۲. فلوتر

یکی از لوازم جانبی پمپ با هدف تقریباً یکسان با سیل مکانیکی؛ اما با کارکرد متفاوت است. از فلوتر برای کنترل سطح مایع درون پمپ استفاده می‌شود و در مواقعی سطح مایع به صفر می‌رسد یا جریان آب قطع می شود, سیستم برق را به صورت کاملاً خودکار قطع می‌کند و یکی از بهترین لوازم های جانبی پمپ برای جلوگیری از سوختگی در نبود آب است.

۳. شلنگ پمپ

یکی از لوازم ارتباط دهی و مهم برای انتقال جریان آب به دستگاه است. جنس شلنگ گالوانیزه است که طولی بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر دارد و دارای انعطاف پذیری بالایی برای انتقال آب است.

۴. مانومتر آنالوگ

از این لوازم جانبی پمپ آب برای اندازه‌گیری و کنترل  فشار محبوس درون تانک به منظور جلوگیری از هر گونه اتفاق استفاده می شود. مانومتر آنالوگ شکل‌های مختلفی دارد که بسته به هدف هرکدام مورد کاربرد و استفاده قرار می گیرند.

۵. کلید پرشر

از نمونه ابزاری است که برای جلوگیری از هر گونه نوسان فشاری داخل مخزن استفاده می‌شود. متأسفانه بسیاری از مشکلات پمپ به خاطر همین نوسانات بدون دلیل بوده است که به خاطر نبود آشنایی افراد با آن شاهد حتی سوختن دستگاه و آسیب رساندن به دیگر بخش‌ها بوده اند.

۶. پنج راهی

پنج راهی یک ابزار اتصالی کوچک است که برای منبع دیافراگم و پرشر سوئیچ و مانومتر استفاده می شود.

لوازم جانبی پمپ دیگری مانند ترموستات و تیوب و کلکتور و شیرآلات و کنتلر از دیگر لوازمی هستند که به عنوان ابزار جانبی برای پمپ استفاده می شوند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
لوازم جانبی پمپ
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو
Call Now Button