بسته به نیاز و مصرف شما، انواع پمپ آب در بازار وجود دارد، پمپ آب خانگی، پمپ آب کشاورزی، پمپ آب صنعتی و غیره. پمپ های آب طوری طراحی شده اند که دارای دوام بالا بوده و سال ها به کار خود ادامه می دهند. هر کدام از این انواع پمپ آب نیز دارای زیرمجموعه های زیاد دیگری هستند که ویژگی های متفاوتی دارند و هر نوع پمپ آب مخصوص یک نیاز خاص طراحی و تولید شده است. در صورت نیاز به خرید پمپ آب باید به این ویژگی ها و همینطور قیمت پمپ آب توجه نمایید.

برای خرید انواع پمپ آب در برندهای ایتالیایی و چینی  و مشاوره خرید رایگان با کارشناسان ما در پمپکده تماس بگیرید.

فروش انواع پمپ

فروش انواع برندهای پمپ آب

پمپ آب خانگی

همانطور که از نام این پمپ ها مشخص است، پمپ آب خانگی در خانه ها برای مصرف آب روزانه استفاده می شوند.و از مزایای خرید پمپ آب خانگی این است که این نوع پمپ ها جریان برق کمتری نسبت به پمپ های کشاورزی مصرف کرده و دارای قدرت کمتری می باشند، بخاطر این که در محدوده کمتری آب را پمپ می کنند.

پمپ آب سانتریفیوژ

پمپ آب سانتریفیوژ با تبدیل انرژی جنبشی چرخشی به انرژی هیدرودینامیکی باعث جریان پیدا کردن آب می شوند. انرژی چرخشی از یک موتور الکتریکی حاصل می شود. نوع دیگری از پمپ های سانتریفیوژ با مکانیزم مشابه وجود دارد که به آنها جت پمپ سانتریفوژ می گویند. اینگونه پمپ ها برای بهبود کیفیت، آب را مکیده ، و با فشار بالا از آن خارج می شود.

این  پمپ ها مناسب حمل آب سرد وبدون ذرات برای تامین آب خانگی، دستگاه های آبرسانی، برنامه های کاربردی کشاورزی و پر کردن منابع ذخیره آب برای مصرف خانگی یا کشاورزی می باشند. این پمپ ها قوی تر از پمپ های احیا کننده که در بالا ذکر شد می باشند. پمپ باید با سوپاپ تخلیه هوا نصب شود. دارای عملکرد خوب و بازده عملیاتی بالاتر در مقایسه با پمپ احیا کننده همچنین هزینه نگهداری پایین تری هم دارند.

 

مشکلات پمپ آب

بدلیل خاصیت مکندگی در پمپ ها، کمترین میزان فشار سیال در چشمی پروانه می باشد، لذا در صورتی که فشار بر سطح سیال در آن نقطه از مقدار معینی (فشار بخار سیال) کمتر شود سیال به بخار تبدیل شده و تشکیل حباب می دهد و همراه با سیال به ناحیه پرفشار حرکت می کند. زمانی که سیالی در مکانی پرفشار قرار گیرد سیالات اطراف حباب فشار را به آنها وارد کرده و باعث ترکیدن می شود.
قبلاً اشاره شد، برای جلوگیری از پدیده کاویتاسیون در پمپ گراندفوس و سایر پمپ ها می بایست سیستم پایپینگ قبل از پمپ طوری طراحی گردد که درحال نرمال، فشار سیال در چشمی پروانه از مقدار مشخصی کمتر نگردد. لذا مسئله کاویتاسیون به سیستم قبل از پمپ باز می گردد. کافی بودن میزان NPSHA برای جلوگیری از کاویتاسیون شرط لازم بوده، ولی کافی نمی باشد و مواردی وجود دارد که در صورت کافی بوذن NPSHA در پمپ کاویتاسیون رخ می دهد. در صورت بروز کاویتاسیون در پمپ مشکلات بسیار زیادی برای عملکرد و قطعات پمپ بوجود می آورد. در زمان بروز کاویتاسیون صدایی مثل برخورد دانه های شن و ماسه به پروانه بوجود می آید که باعث افزایش سر و صدا و لرزش پمپ می گردد.
اثرات و خرابی ناشی از کاویتاسیون عبارتند از:
1- اثرات pitting بروی پروانه و casing
2- کاهش عمر و failure زود هنگام bearing
3- کاهش عمر مکانیکال سیل و آسیب زود هنگام آن
4- افزایش نیروهای وارد بر قطعات
موارد و نشانه های کاویتاسیون عبارتند از:
1- افزایش دمای سیال
2- افزایش سرعت سیال
3- جدایی و کاهش سیال
4- عدم برآورده کردن نیاز سیستم توسط پمپ
5- کاهش راندمان و ….

 

در موقع نصب و یا تعویض پمپ آب به چه نکاتی باید توجه کنیم:

1. مکش عمودی
این شامل فاصله ای است که بین منبع ذخیره که از طریق آن آب باید خارج شود، تا به پمپ آب برسد، می باشد. اگر سطح پمپ آبرسانی در سطحی بالاتر از منبع ذخیره نصب شده باشد. به این مکش عمودی می گویند که فاصله پمپ آبرسانی از سطح آب است.

2. حد بالایی انتقال آب
فاصله عمودی بین پمپ آبرسان تا بالاترین جایی که آب را پمپ می کند، می گویند. این ارتفاع باید با قدرت پمپ هماهنگ باشد، تا اطمینان حاصل شود پمپ آب انتخاب شده، مناسب و کارایی مطلوبی برای شما داشته باشد.

بستن منو
Call Now Button