واحدهای مسکونی، مهم‌ترین مکان‌هایی هستند که نیاز به برای آب‌رسانی بهینه به تمامی واحدها به ویژه واحدهای بالاتر را دارند. این نیاز زمانی تشدید می‌شود که شما در یک مجتمع مسکونی ده طبقه با حداقل بیست واحد در آن زندگی می‌کنید. برای این کار باید از پمپ‌های قوی استفاده کرد. پمپ‌هایی که توانایی و انتقال آب را به چنین نقاطی بدون هیچ مشکلی داشته باشد. پمپ پنتاکس CB160 یکی از همین پمپ‌های قوی و دو پروانه‌ای است که بیشتر از همه در واحدهای مسکونی بزرگ و حتی واحد صنعتی با مساحت زیاد به کار گرفته می‌شود.

پمپ پنتاکس CB160 یکی از پمپ‌های ایتالیایی است که به دلیل داشتن ساختار ویژه خود توانسته فروش بالایی را در مکان‌های تخصصی و بزرگ به دست بیاورد. پنتاکس از برندهایی است که در ایران فروش بالایی دارد و به راحتی می‌توان ابزار و قطعات یدکی آن را پیدا کرد.

پمپ پنتاکس CB160 چیست؟

پمپ پنتاکس CB160 دارای دو نوع 00 و 01 است. تنها تفاوت آن‌ها در مقدار قدرت است. پمپ پنتاکس CB160 از انواع پمپ‌های سانترفیوژی است. همانطور که شاید بدانید، پمپ‌های سانتریفیوژی از نمونه پمپ‌هایی هستند که برای آب‌رسانی در واحدهای صنعتی، مسکونی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته باید گفت که بیشتر پمپ‌هایی که امروزه تولید می‌شوند، از نوع سانتریفیوژی هستند و فقط در مشخصات و قدرت خود فرق دارند.

پمپ پنتاکس CB160 دو پروانه بوده و دارای دو قدرت 1.5 و 3 اسب بخار هستند. مدل 01 آن دارای قدرت 3 اسب بخار و مدل 00 آن دارای قدرت 1.5 اسب بخار است. در این پمپ‌ها دو پروانه به صورت روبروی هم قرار گرفته و به راحتی و خیلی سریع‌تر از دیگر پمپ‌های مشابه و حتی دیگر برندها می‌تواند آب را به مناطق بالایی برساند.

پمپ پنتاکس CB160

ویژگی‌های پمپ پنتاکس CB160

یکی از مزیت‌های مهم پمپ پنتاکس CB160 داشتن ویژگی‌های قوی و متمایز این محصول نسبت به محصولات مشابه در خود پنتاکس و دیگر نمانام‌ها است. البته این نکته را باید اضافه کنیم که تمامی محصولات پنتاکس دارای ویژگی‌های مناسبی و به روزی بوده و همین مسئله باعث شده تا فروش این نمونه‌های پنتاکس بیشتر از بقیه محصولات باشد.

مهم‌ترین ویژگی‌های پمپ پنتاکس CB160 شامل موارد زیر است:

 • دارای دو پروانه که در روبروی هم برای افزایش فشار آب قرار گرفته‌اند.
 • دارای دو قدرت 1.5 و 3 اسب بخار که بسته به مدل متفاوت است.
 • بسیار کم حجم بوده و فضای کمتری را اشغال می‌کند.
 • پروانه و شفت آن به ترتیب از جنس نوریل و استیل است.
 • بدنه آن از جنس چدن ضد زنگ است.
 • الکتروموتور قوی آن با دور موتور 2900 دور در دقیقه کار می‌کند.
 • به دلیل داشتن سرپمپ خاص، هواگیری آن بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از دیگر پمپ‌های مشابه است.
 • دارای ویژگی‌هایی از جمله صدای کم، آبدهی بالا و فشار مناسب است.
 • هد فشار این پمپ  53 متر است.
 • دارای دبی و آبدهی خروجی با مقدار 6 متر مکعب بر ساعت است.
 • دهانه ورودی و دهانه خروجی آن به ترتیب 1/4 1  اینچ و 1 اینچ است.
 • دارای برق مصرفی 220 ولت و به صورت تکفاز است.
 • حداکثر دمای محیط آن 40 درجه است.
 • دارای کلاس حفاظتی و عایق به ترتیب IP44 و F است.
 • از بهترین مواد در کشور ایتالیا ساخته شده است.
 • دارای ضمانت نامه معتبر به مدت زمان یک سال است.

تفاوت پمپ پنتاکس CB160 در دو مدل 00 و 01

پنتاکس تقریباً برای هر پمپ خود دو مدل مجزای 00 و 01 تولید و عرضه می‌کند. تفاوت اصلی این دو نوع پمپ در مقدار قدرت آن‌ها است. قدرت الکتروموتور پمپ پنتاکس CB160/00 برابر با 1.5 اسب بخار و قدرت پمپ پنتاکس CB160/01 برابر با 3 اسب بخار است. به هرحال مدل 01 مناسب استفاده در ساختمان‌ها و مراکزی است که نیاز به فشار آب قوی‌تری دارند؛ اما در ساختار و چگونگی کارکرد هیچ‌گونه تفاوتی وجود ندارد.

پمپ پنتاکس CB160 در کنار دیگر پمپ‌ها

پمپ پنتاکس CB160 یکی از قدرتمندترین پمپ‌ها در انتقال آب به ارتفاع یا دیگر نقاط یک مجتمع است. دیگران رقیبان پنتاکس که شامل لوارا، ابارا و داب هستند و آن‌ها که قصد خرید این برند را ندارند، از آن‌ها به عنوان محصول جایگزین استفاده می‌کنند؛ اما یک نکته را باید در نظر داشت و اینکه پنتاکس، محصولی پرفروش در ایران است. شما در هر جا حداقل یک پمپ پنتاکس را مشاهده می‌کنید که برای آب‌رسانی چه در مساحت بزرگ یا کوچک استفاده می‌شود. این نشان از کارایی این پمپ در شرایط آب‌وهوایی ایران دارد. همچنین وسایل و لوازم یدکی آن به راحتی پیدا می‌شود. همین مسئله باعث افزایش فروش آن نسبت به بقیه جاها شده است.

ضمانت نامه پمپ پنتاکس CB160

پنتاکس برندی است که تمامی محصولات خود را با ضمانت نامه معتبر یک ساله می‌دهد. البته ممکن است که بعضی از محصولات دارای مدت زمان بیشتری نسبت به بقیه باشند. البته خیلی کم پیش آمده است که کسی از برگ ضمانت نامه برای تعمیر و برطرف کردن عیبی استفاده کند، مگر اینکه فرد آن را محیط نادرستی قرار دهد. پمپ پنتاکس را نباید در جلوی آب با مواد جامد قرار داد. برای همین بهتر است که هرچند وقت یک بار مورد بررسی و سرویس قرار بگیرد. حتماً در هنگام خرید، برگ ضمانت نامه را دریافت کنید.

سفارش و خرید پمپ پنتاکس CB160

پمپ پنتاکس CB160 و هر نوع پمپی دیگری از این خانواده کاملاً حساس هستند. انتخاب اشتباه این پمپ می‌تواند باعث آسیب به سیستم آب‌رسانی شما شود. برای همین کارشناسان ما در همان ابتدا از شما سؤالاتی در خصوص علت خرید می‌پرسند تا بتوانند به صورت دقیق نیاز شما تشخیص دهند. برای خرید یک پمپ خوب و مناسب باید اطلاعات دقیقی از مکان و علت خرید داشت که کارشناسان ما در ابتدا زمانی برای مشاوره به شما اختصاص می‌دهند و سپس بهترین مدل را با توجه شرایط پیشنهاد می‌دهند. برای مشاوره، سفارش، خرید و حتی نصب پمپ پنتاکس CB160 فقط کافی است که با شرکت تماس بگیرید. در زمان‌های کاری کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

بستن منو
Call Now Button