به زبان ساده دیزل ژنراتور یک دستگاه تولید کننده برق است که انرژی بنزین و گازوئیل و گاز و غیره را گرفته و تبدیل به برق میکند با استفاده از یک موتور که یک ژنراتور مولد را می چرخاند که در نتیجه امر، به برق مصرفی مورد نیاز برسیم. اجزای دیزل ژنراتور به ترتیب از یک موتوردیزلی و یک ژنراتور با اجزای جانبی که باید بروی آن ساخته و مونتاژ شوند می باشند که به ترتیب یک شاسی مادر که در دو نوع باک دار و بدون باک و یک سیستم کنترلی که بصورت دستی یا اتوماتیک است (تابلو برق ) و دارای سیستم اگزوز برای کاهش گازهای تولید شده و کاهش صدای حاصل از کارکرد موتور متناسب با قدرت موتور استفاده میشود و آیتم بعدی استفاده از لرزه گیر برای طولانی کردن عمر مفید موتور و ژنراتور می باشد و در صورتیکه پروژه ای داشته باشیم (مسکونی یا بیمارستانی ) قطعه مورد نظر به اسم کابینت، جهت بی صدا کردن کامل دیزل ژنراتور مورد نیاز است.

دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل ژنراتور پرکینز

رنج: 10 KVA تا 2400 KVA

دور موتور : 1600 rpm 

سيستم خنک کننده :  رادیاتور

وزن: از 400 تا 1700 کیلوگرم

دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور کامینز

رنج: 15 KVA تا 2600 KVA

دور موتور : 1500 rpm 

سيستم خنک کننده :  رادیاتور

وزن: از 300 تا 1750 کیلوگرم

دیزل ژنراتور لوول

دیزل ژنراتور لوول چینی

رنج: 20 KVA تا 2300 KVA

دور موتور : 1400 rpm 

سيستم خنک کننده :  رادیاتور

وزن: از 300 تا 2000 کیلوگرم

دیزل ژنراتور ولوو

رنج: 15 KVA تا 2700 KVA

دور موتور : 1800 rpm 

سيستم خنک کننده :  رادیاتور

وزن: از 500 تا 1900 کیلوگرم

 

خرید دیزل ژنراتور

برای خرید دیزل ژنراتور باید در زمان خریداری حتما با کارشناس با تجربه این امور مشاوره و مذاکره بشود چرا که اگرشما یک دستگاه مولد برق خریداری کنید که توان دائم کار وتوان اضطراری آن مناسب و درست محاسبه نشده باشد میتواند شمارا دچار مشکل و هزینه های بی مورد و غیر قابل برگشت بکند پس این امر بسیار مهم است که شما بتوانید دستگاهی را بخرید که با نیاز برقی شما کاملا همخوانی در جهت تامین برق داشته باشد و برای راه اندازی آن باید از افراد باتجربه که قبلا با این دستگاه کارکرده اند و آشنا هستند استفاده کنید.

خرید دیزل ژنراتور

نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور

نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور براساس میزان برق مصرفی شماهست که آن را به KVA تبدیل میکنیم وبعد ازشروع به انتخاب موتور و ژنراتور براساس نیاز شما انجام می شود و از فرمول زیر پیروی می کنند.

1kw=1.141/hp

1hp=1.141*kw

1kva=0.8/kw

1kw=0..8*kVA

1kva=1.5/A

1A=1.5*kVA

شما با محاسبه کردن آمپر یا کیلووات دستگاه خود میتوانید از طریق kva نموده و فرمول های بالا آنرا تبدیل دستگاه خود را انتخاب کنید. مشخصات دیزل ژنراتورها بستگی به میزان kva آن و نوع مونتاژ آنها برروی شاسی دارد و لذا میتوان آنها را بزرگتریا کوچکتر یا قابل حمل بروی تریلرهای ساخته شده در کارخانه این مجموعه کرد، لذا به بررسی جهت موتور و دیزل با مشخصات فنی و  شماتیک آن می پردازیم.

انواع دیزل ژنراتور به صورت گازوئیل ، گازسوز و بنزینی قابل عرضه می باشد لذا به صورت استفاده های گوناگون می توان آنها را مونتاژ کرد بصورت قابل حمل  بصورت سایلنت ، بصورت ثابت و میتوان آنها را با باک ذخیره و بدون باک ذخیره نیز مونتاژ نمود. لذا دیزل ژنراتور ها ی موجود در ایران ،اروپایی ، چینی ، ترکیه ای و ایرانی می باشند البته موارد مورد استاندارد بوستر پمپ اتشنشانی که شامل NFPA20 هستند از موتور و دیزل های مونتاژ شده ترکیه که ساخت آمریکا می باشد استفاده میکنیم.

 

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
دیزل ژنراتور
Product Name
دیزل ژنراتور
بستن منو
Call Now Button