دسته‌بندی نشده

تعمیر مکانیکال سیل پمپ آب

تعمیر مکانیکال سیل

حتما برای شما اتفاق افتاده که پمپ آب تان به دلایل مختلفی از کار افتاده باشد. در این مواقع باید به فکر تعمیر یا تعویض آن باشید.

گالری پیدا نشد !

در یک پمپ آب، شافت با یک نیروی باورنکردنی، می چرخد و پروانه را به چرخش در می آورد. بنابراین از طریق یک نیروی گریز از مرکز، یک خلا ایجاد می شود. برای جلوگیری از ورود آب به سیستم الکتریکی پمپ، از مکانیکال سیل استفاده می شود.

یکی از مسائلی که ممکن است برای پمپ آب شما پیش بیاید، خرابی مکانیکال سیل است که منجر به ایجاد نشتی در آنها می گردد. با خرابی مکانیکال سیل آب اطراف پمپ، که به نوعی خنک کننده آن به حساب می آید، خارج می شود. این اتفاق موجب داغ شدن پمپ آب می گردد.

با خراب شدن مکانیکال سیل و فرسودگی آن، تعویض کردن آن اجباری می شود. برای تعویض مکانیکال سیل باید پمپ را باز نمود و پروانه را از شافت خارج کنید.

در این مقاله قصد دارید نحوه تعویض مکانیکال سیل را به شما آموزش دهیم :

  1. دستگاه را از برق جدا نمایید
  2. با استفاده از آچار، پیچ و مهره های اطراف محفظه آب را باز کنید. موتور را از انتها خارج کنید. پروانه ی پمپ آب را بر خلاف جهت عقربه های ساعت از شافت جدا کنید.
  3. مکانیکال سیل را از پشت پروانه خارج کنید.
  4. مکانیکال سیل جدید را بدون لمس قسمت جلوی آن، به آرامی روی شافت قرار دهید. تعویض مکانیکال سیل به دلیل حساس بودن آن، مستلزم دقت بیشتری است.
  5. اکنون تعویض مکانیکال سیل به اتمام رسیده و وقت آن است که مابقی قطعات را بر روی پمپ سوار کنید.
  6. پروانه را بر روی شفت قرار دهید
  7. پیچ ها را بروی محفظه قرار دهید و با آچار سفت کنید.
  8. پمپ را در موقعیت اصلی خود قرار دهید و به سیستم لوله کشی متصل کنید.
  9. اکنون می توانید آن را به برق متصل نمایید و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *